VÕLUAED E-POE MÜÜGITINGIMUSED

 

Veebipoe  voluaed.ee/e-pood  (edaspidi Veebipood) omanik on:
OÜ Iru Aiakeskus (registrikood 12178134), asukohaga Miku tee 11, Tallinn.
KMKR nr: EE101490959
E-posti aadress: pood@voluaed.ee
Telefon: 6011430

 

1. Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on  märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba  kättetoimetamise tasu sõltub kauba kaalust, ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist.  Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel või teatud kaupade, näiteks  puitkaubade, erikokkuleppel suheldes e- maili või telefoni teel. Teave kauba kohta on esitatud  Veebipoes vahetult kauba juures.  

Kauba tarned paki mõõtmetelt kuni: 60 cm * 36 cm * 60 cm ja kaaluga kuni 20 kg lähetatakse  Eestis pakiautomaadi teenust pakkuvate ettevõtete vahendusel. 

Suuremate pakkide, raskemate pakkide ja puitkaupade lähetamine toimub Eestis kullerteenust  pakkuvate ettevõtete vahendusel. 

Makseid vahendab Maksekeskus AS.

Makseid saab tasuda pangalingi vahendusel Eesti pangamaksetena: Swedbank, SEB, LHV, Luminor,  Coop Pank, Citadele, Pocopay ja Revolut kaudu. Maksevaluuta: EUR .

Iru Aiakeskus OÜ on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks vajalikud  isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-ile.

 

2. Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud  andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu  suurus, mille saab tasuda veebipoel lisatud pangalingi kaudu. Erisoovi korral esitab veebipood arve e maili kaudu ning tasumine arve alusel. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest  Veebipoe arvelduskontole. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või  muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh  kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest. 

 

3. Kohaletoimetamine

Kaupu saadetakse ainult Eesti riigi piires. Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on  kuvatud saatmisviisi juures. Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 30 kalendripäeva jooksul. 

 

4. Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul  [olenevalt toodetest ei pruugi ostjal taganemise õigust olla, vastavad tooted ja teenused tuleb sellisel  juhul loetleda ning need peavad vastama võlaõigusseaduse § 53 lg-s 4 loetletud tingimustele].  Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks  ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises  veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud  muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on  kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba  väärtuse vähenemisele. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus,  mille vormi leiab siit: taganemisavaldus ning saata see e-posti aadressile pood@voluaed.ee hiljemalt  14 päeva jooksul kauba kättesaamisest. Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul,  kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või  defektiga asi). Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või  esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale. Veebipood  tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva  möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.  Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi  saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub  varem. Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja  kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu,  mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu. Veebipoel on õigus taganeda  müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud  oluliselt alla kauba turuhinna.

 

5. Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis  oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba  üleandmisest ostjale. sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et  puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe  kohustus. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole,  saates e-kirja aadressilepood@voluaed.ee või helistada telefonil: 60 11 430. Veebipood ei vastuta  puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale. Kui Veebipoest ostetud kaubal on  puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui  kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga  kaasnenud tasud. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist  võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

 

6. Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili  aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood  edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.  Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on  selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist  otsepostituse teadete saamiseks. Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest 

pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava  e-kirjas toodud juhiseid.

 

7. Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile pood@voluaed.ee või  helistada telefonil: 601 1430 Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis  on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda  ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel  sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Ostja võib  pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.