Tippsibul

2,90 

Tippsibul 500 g kottides, sibula suurus 21/24

Pakutavad sordid:

Stuttgarter Riesen 

Cupido

Sturon

Setton 

Hercules 

ŠALOTT EHK PESASIBUL GOLDEN GOURMET 7/14CM-    HIND 3,40 EUR / kott

Täpsem sordikirjeldus “Kirjeldus” all

Kategooriad: , , [social_share_list]
Kirjeldus

Stuttgarter Riesen 

Üks vanimaid ja tuntumaid sorte maailmas. milline on säilitanud ka meie kasvatajate hulgas suurima populaarsuse. Sibulad on kibeda maitsega, tihedad, hea koore kvaliteediga. Kuivsoomus pruunikas-kollane. Kasvatab alla ühe sibula, harva ka kaks. Sibulad on keskmise suurusega või suured ( 50 – 90 gr), viljaliha valge. Tugeva pealsekasvu tõttu sobib sort  hästi ka rohelise sibula kasvatamiseks.Sort on varajane, ta säilib hästi ja on hinnalt soodne.

Cupido                     Keskvarajane Stuttgarter-tüüpi hübriidsort, veidi varasem kui Centurion. Sibulad ovaal-ümarad, väga hea saagikus, ilusa koorega. Kuivsoomus pruunikas-kollane. Sibula sisu on valge ja mahlane ning tihe, viljaliha valge. Kibesibul. Saak valmib ühtlaselt. Sorti saab säilitada pikema aja vältel.

Sturon.        Keskvarajane sort, milline kasvatab alla ühe sibula. Sibul kujult ümar-ovaalsed, kõrge saagikusega, hea koore kvaliteet. Väga tiheda valge viljalihaga. Sort on Stuttgarter Riesenist 2 nädala võrra hilisem. Kuivsoomus pruunikas-kollane, tugev. Kaelaosa on paks. Kibesibul. Sort sobib säilitamiseks.

Setton                            Sort on võrreldav Sturoniga. Ta on kõrge saagikusega kuid veidi varajasem kui Sturon. Kaelaosa on veidi paksem kui Sturonil. Sort säilib hästi. 

 

Hercules

Kõrge saagikusega ja väga ühtlane sort. Sobib pikaajaliseks säilituseks. Ümara kujuga. Hea ennakõidumiskindlusega

 

PTUJSKI RDECA Ø21/24

 

Hiline sort Tugeva aroomi ja terava maitsega. Hea säilivusega Kõrge saagikus Sibulaseeme on ümmarguse kujuga, kuid kasvu lõppfaasis lameda kujuga. Roosaka-punase soomustega, valge mahlase sisuga. Unikaalne ja traditsiooniline Ida-Euroopa sort. Roosa koorega. Omadustelt sarnane Stuttgarter Riesenile.

 

ŠALOTT EHK PESASIBUL GOLDEN GOURMET 7/14CM-  HIND 3,40 EUR

 Mahlane, pehme ja aromaatne. Sibulad on pisut ebaühtlase venitatud kujuga, kollase koorega. Hea säilivusega saagikas sort, külmakindel.