Sõstrad

8,50 

Punane sõstar ‘Jonkeer van Tets’ c3

Põõsas on jõulise kasvuga, püstine. Varajase valmivusega, saagikas. Marjad on õhukesekestalised, tumepunased, säravad. Viljaliha on mahlakas, meeldivalt magushapu. Hea talvekindlusega, vastupidav haigustele. Eelistab kasvamiseks parasniiske viljaka pinnasega kasvukohta. Ei sobi masinkorjeks. Eestis hästi tuntud sort.

Punanesõstar ‘Viksnes’ c3

Keskvalmiv, marjad valmivad järk- järgult. Kobar pikk, marjad mustjaspunased, magusad. Põõsas saagikas, keskmise kasvutugevusega, vajab toestamist.

Valgesõstar ‘Valko’

Viljad keskvalmivad, valkjaskollased, keskmised kuni suured, asetsevad pikkades kobarates keskmise tihedusega, sobiv nii lauamarjaks kui ka töötlemiseks. Põõsas on keskmise suurusega, veidi laiuv, asendusvõrseid annab keskmisel hulgal. Hea talvekindluse ja keskmise saagikusega, üsna vastupidav haigustele.

Valge sõstar ‘Bajana’

Hiline sort, aretatud Venemaal. Viljad kollakasvalged, ümarad, keskmise suurusega kuni suured, õhukese läbipaistva kestaga, ühtlase valmivusega, asetsevad pikkades kobarates üsna tihedalt. Marjad on hea korjatavusega, püsivad põõsal hilissügiseni. Viljaliha on mahlane, väga hea hapukasmagusa maitsega. Sort sobib lauamarjaks ja töötlemiseks. Põõsas on tugevakasvuline, veidi laiuv. Saagikas sort on talvekindel ja mõõduka vastupidavusega antraknoosile ja teistele lehti kahjustavatele seenhaigustele.

Mustsõstar ‘Sjuita Kievska’ 

Varajane, mari suur, hea maitsega. Saagikas. Jahukastekindel

Mustsõstar Karri

Vürtsikas, hapukasmagus

Mustsõstar Titan

 Suur mari, keskvalmiv

Kategooriad: , [social_share_list]
Kirjeldus

Kasvatatud Pruuli Puukoolis