Ploomipuud

25,00 

Ploomipuu ‘Ontario’

Vili keskmine, ümarovaalne, kollane, tugeva vahakirmega. Viljaliha kollane, mahlane ja magus, väga hea maitsega. Luuseeme poollahtine. Puu keskmisekasvuline, saagikas. Iseviljuv, head tolmuandjad ‘Jubileum’ ja ‘Victoria’. Suhteliselt talvekindel, haiguskindlus hea.

Ploomipuu ‘Radiolus’

Vili valmib septembri algupoolel, on suur, piklikovaalne, rohekaskollane, kaetud nõrga vahakirmega. Viljaliha on kollane, pehme, kiuline, magushapu. Viljakest on paks. Luuseeme on viljalihas kinni.
Puu on keskmise kasvuga, püstiste okstega. Saagikus on keskpärane. Oma õietolmuga ei viljastu. Paremad tolmuandjad on ‘Edinburgh’, ‘Tartu punane’ ja ‘Hiiu sinine’. Talvekindlus on keskpärane. Tundlik luuviljaliste mädaniku suhtes.

Ploomipuu ‘Märjamaa’

Vili valmib septembri keskpaiku, on väikesepoolne, ümmargune, rohekaskollase põhivärvusega, mida katavad pruunikad laigud. Viljaliha rohekaskollane, pehme, magushapu, keskmise maitsega. Luuseeme kinni.
Puu on keskmist kasvu. Saagikas, isetolmleja. Hea tolmuandja hilja õitsevatele sortidele. Talvekindlus hea. Haiguskindlus keskmine.

Ploomipuu ‘Julius’

Vili valmib augusti keskpaiku, on suur, ovaalne, rohekaskollase põhi- ja pruunikaspunase kattevärvusega. Viljaliha kollane, pehme, magushapu. Luuseeme lahtine.
Puu on keskmist kasvu, ovaalse võraga, saagikas. Talvekindlus nõrk. Oma õietolmuga viljastub rahuldavalt. Paremad tolmuandjad on ‘Suhkruploom’ ja ‘Queen Victoria’. Haiguskindlus keskmine.

Ploomipuu ‘Mount Royal’

Vili on keskmise suurusega, ümmargune, tumesinine. Luuseeme lahtine. Viljaliha rohekaskollane, mahlane, hapukasmagus. Sobib nii lauale kui ka kompotiks ja sügavkülmutamiseks.
Puu keskmise kasvuga, pisut laiuva võraga, saagikas, talvekindel. Oma õietolmuga viljastub rahuldavalt. Hiline.

Ploomipuu ‘Kubanskaja Kometa’

Vili keskmine või suur, (piklik)ovaalne. Värvus: kollakal põhjal punane või punakaspruun jume. Luuseeme poollahti. Viljad sobivad nii lauale kui ka kompotiks.
Puu madalakasvuline, ümara kompaktse võraga, keskmise saagikusega, hea talvekindlusega. Ei viljastu oma õietolmuga, headeks tolmeldajateks on sort ‘Mara’ ning samal ajal õitsevad haralise ploomipuu (alõtša) seemikud.
Perspektiivne hübriidsort. Varajane või varasepoolne (valmib augusti algupoolel või keskpaiku).

Ploomipuu ‘Edinburgh’

Vili suurepoolne, ümarovaalne, lillakaspunane, kinnisevõitu luuseemnega. Viljaliha tihe, punakaskollane, magushapu. Viljad meeldiva maitsega, sobivad kompotiks. Põhja-Eestis ei saa alati koristusküpseks.
Puu tugeva kasvuga, saagikas, rahuldava talvekindlusega, isetolmleja ning hea tolmuandja teistele sortidele. Temale sobib tolmuandjaks ‘Emma Leppermann’.
Hilisepoolse valmimisajaga.

Ploomipuu ‘Renklood Haritonovoi’- MÜÜDUD

Vili suur, ümmargune, tugeva vahakirmega, mustjaslilla, meeldivalt vürtsikas. Viljaliha meeldivalt hapukasmagus, omapärase vürtsiga. Luuseeme poollahtine. Sobib lauale ja kompotiks, on üks esindulikemaid ploome.
Puu püstine, tugevakasvuline, hõreda võraga, väga saagikas, hea talvekindlusega. Oma õietolmuga viljastub hästi, talle on heaks tolmuandjaks ka ‘Renklod Jenikejeva’.
Keskvalmiv või hilisepoolne (valmib septembri alguses).

Kategooriad: , [social_share_list]
Kirjeldus

Meie viljapuud on kasvatatud Pruuli Puukoolis