Frigomaasikataimed

13,50 

Paljasjuursed maasikataimed, pundis 10 tk.

 

KÜSI SAADAVUST- OLEME TEATUD SORDID  POTTI ISTUTANUD

Fragaria ananassa Allegro-Varajane sort. Viljad on suured, koonusekujulised, helepunased ja magusad. Taim on saagikas, vastupidav, kiire kasvuga.

Florence-keskvalmiv. Florence on hooaja keskpaigast kuni lõpuni viljakas sort, mis annab hea saagi suve keskpaigani. Hea suurusega sügavpunased viljad on hea maitsega ja haigustele vastupidavad.

Cabrillo*– hea saagikusega ja annab suuri ühtlaseid maasikaid, taasviljuvate keskvarajane. Maitse on suurepärane, mõnus magus-hapu segu. Keskmine resistentsus enamlevinud maasikahaiguste suhtes.

Fernando– marjad ja viljaliha on sügavpunased, maitse on hea. Fernando ei ole enamlevinud haigustele vastuvõtlik.

Honeoye-Viljad keskmise suurusega, ere- kuni tumepunased, tiheda viljalihaga ja hapuka maitsega. Keskmine vilja kaal saagi alguses 22 g, mis lõpukorjetes oluliselt ei vähene. Kerge korjata, hea käitlemiskindlusega. Puhmas keskmise kasvutugevusega, hõreda lehestikuga. Tütartaimi annab rikkalikult. Suhteliselt vastupidav hahkhallitusele, kuid üsna vastuvõtlik jahukastele, risoomimädanikule, närbumistõvele ja punamädanikule. Valmivad juuni lõpus. Lumekatteta läbikülmunud maapinna korral vajavad talvekatet.

Ostara-Viljad on keskmise suurusega, helepunased ja koonusjad. Transporditaluvus keskmine, sest viljaliha võrdlemisi pehme, värvuselt samuti helepunane. Puhmas jõulise kasvu ja tihedusega ning tumeroheliste lehtedega. Tütartaimi annab suhteliselt vähe. Suhteliselt talvekindel. Saagikas sort ning saagikandeaeg kestab juulist kuni külmadeni. Vastuvõtlik hahkhallitusele.

Polka–  Eestis kõige hinnatum maasikasort! Viljad on säravpunased, suured kuni keskmised, suhteliselt ühtlase valmivusega, hea korjatavuse ja käitlemiskindlusega. Viljaliha helepunane, tihe, väga hea magusa maitsega lauamari. Puhmas keskmise kasvutugevusega, tütartaimi annab rikkalikult. Suurepärase saagikusega ja suhteliselt talvekindel. Vastuvõtlik lehti kahjustavatele seenhaigustele ja maasikalestale. Vastupidav hahkhallitusele. Vajab lõpumarjade peenenemise vältimiseks saagiperioodil tugevat kastmist. Viljad valmivad juuli algul.

 

Kategooriad: , , , , , [social_share_list]
Kirjeldus

Paljasjuursed