Köögiviljamuld 20L BIO

4,90 

Sobib köögiviljataimede ja maitsetaimede kasvatamiseks potikultuurina.
Lubatud kasutada mahetootmises. Nõrgalt happelise reaktsiooniga.
BIO-köögiviljamulla tootmisel ei ole kasutatud mineraalväetisi.

Kasutamine: maitsetaimede kasvatamiseks rõdukastides, amplites, õuevaasides jne
köögivilja kasvatamiseks potikultuurina rõdukastides, õuevaasides jne.
taimede kasvatamiseks kasvuhoones, aiakastides ja anumates
köögiviljataimede ette kasvatamiseks

Tootja: Matogard OÜ

Tootekood: Köögiviljamuld20 Kategooriad: , [social_share_list]
Kirjeldus

Koostis:

Turvas – dolomiidijahuga neutraliseeritud ja orgaaniliste väetistega segatud põhikomponent.
Kompost hobusesõnnikust – biotehnoloogiliselt valmistatud taimetoitaineterikas kompost, mis tagab taimedele sobiva mikrobioloogilise koosluse.
Orgaanilised väetised – looduslikud väetised, mis tagavad koos kompostiga taimede kasvuks vajaliku toitainete vahekorra. Kasutatavad väetised on sertifitseeritud mahetootmisele. Kasutatakse erineva jämedusega väetisgraanuleid, millega tagatakse pikemaajaline toitainete lahustumine mullas kogu kasvuperioodi vältel.
Humiinpreparaat – kiirendab tugeva juurestiku arenemist, parandab mulla mikrofloorat ja aitab kaasa taime toitainete omastamisele. Humiinid leevendavad taime kasvustressi, mis on tingitud ebasoodsatest kasvutingimustest. On loodusliku päritoluga.
Savi – seob vett ja takistab mulla kuivamist.
Mullatestid: mahumass <0,7kg/l happesus (pH KCl) 5,6-6,5 soolade üldsisaldus 1,2-2,0 g/l Kogus: 20 l pakkimishetkel Säilitada jahedas ja kuivas kohas. Soovitame: Seemnekülvi puhul täitke külvikast mullaga, tihendage, külvake seeme ja katke õhukese mulla-, liiva- või perliidi kihiga. Hoidke mullapind niiske. Istutusmullana kasutamisel sobib taime kasvatamiseks noortaimest kuni saagi kandvuse lõpuni. Istutusanuma põhja soovitame panna kergkruusast drenaažikihi. Istutusnõu põhjas peavad olema avad, et üleliigne kastmisvesi saaks ära voolata. Drenaažikihile asetatakse köögiviljamulda. Seejärel sobitatakse taim parajale kõrgusele ja tihendatakse mullapind. Pärast istutamist peab taime põhjalikult kastma ja kaitsma otsese päikese eest. Matogard BIO-köögiviljamulla valmistamisel kasutatakse komposti, orgaanilisi väetiseid ja humiinpreparaati, mis väldivad kastmisveega toitainete mullast välja uhtumise. Maitsetaimedel ja teistel lühema kasvuperioodiga köögiviljadel puudub kasvuaegne lisaväetamise vajadus. Pikema ja intensiivsema kasvuga köögiviljadel (tomat, kurk, jt) võib teha lisaväetamist viljade moodustamise ja valmimise perioodil.