Hapu- ja maguskirss

25,00 

Hapukirss ‘Turgenevka’

Vili valmib juuli keskpaiku, on suur, laisüdajas, tumepunane. Viljaliha on tihe, tumepunane, mahlane, magushapu. Mahl on tumepunane. Luuseeme viljalihast hästi eraldatav.
Puu on nõrga kuni keskmise kasvutugevusega, püstiste okstega. Saagikas, oma õietolmuga osaliselt viljastuv. Head tolmuandjad on ‘Kampesur’ ja ‘Nõmme liivakirss’. Hea talvekindlusega. Suhteliselt hästi vastupidav kirsipuu-lehevarisemistõvele

 

Hapukirss  Studentšeskaja

Valmib juuli algul,vili keskmise suurusega,tumepunane, hapukasmagusa maitsega.
keskmise kasvutugevuseg, väga saagikas.
Talvekindlus: hea.
Tolmlemine: osalt iseviljuv, hea tolmuandja ‘Turgenevka’

Hapukirss Molodjožnaja

Valmib juuli keskpaiku, viljad suured, kastanpunased. Mahlane, magushapu, kivi kergesti eraldatav.
Kasvab kuni 2–2,5 m, võra on ümar
Hea talve-, haiguskindlus
Isetolmlev, suure saagi jaoks vajab lisatolmuandjat, nt. Turgenevka

Maguskirss ‘Leningradi Must’

Vili valmib juuli teisel nädalal, on väikesepoolne, südajas, kantidega, punakasmust. Viljaliha on pehme, tumepunane, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihas veidi kinni.
Puu on tugeva kasvuga, laiuva võraga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Head tolmuandjad on ‘Meelika’, ’Polli murel’ ja ‘Zorka’. Hea talve- ja haiguskindlusega.

Maguskirss ‘Piret’

Vili valmib juuli teisel nädalal, on väikesepoolne, südajas, läikiv, tumepunane. Viljaliha tumepunane, pehme, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav. Puu on nõrga kasvuga, ümara kompaktse võraga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Head tolmuandjad on ‘Meelika’, ‘Leningradi must’ ja ‘Polli rubiin’. Talvekindlus hea, nagu ka haiguskindlus

Maguskirss ‘Anu’

Hiline,on keskmise suurusega, südajas, tumepunane. Viljaliha tumepunane, pehme, mahlane, vürtsikas. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihas lahti. Puu on tugeva kasvuga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Paremad tolmuandjad on ‘Dönisseni kollane’, ‘Arthur’ ja ‘Leningradi must’. Hea haigus- ja talvekindlus.

Maguskirss ‘Arthur’

Vili valmib juuli teisel nädalal, on suur, laisüdajas, mustjaspunane. Viljaliha tumepunane, keskmise tihedusega, mahlane, vürtsikas. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav.
Puu on tugeva kasvuga, korrapärase ümara võraga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Parimad tolmuandjad on ‘Leningradi must’, ‘Mupi’ ja ‘Polli murel’. Talvekindlus hea. Haiguskindlus hea.

Maguskirss ‘Meelika’- MÜÜDUD

Vili valmib juuli teisel nädalal, on väikesevõitu, ümarovaalne, mustjaspunane või must. Viljaliha tumepunane, pehme, mahlane, vürtsikas. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav.
Puu on keskmist kasvu, ümara võraga. Saagikas, oma õietolmuga osaliselt viljastuv. Paremad tolmuandjad on ‘Leningradi must’, ‘Dönisseni kollane’ ja ‘Norri’. Talvekindlus keskpärane. Hea haiguskindlusega.

Maguskirss Tontu

Aretatud EMÜ Polli aiandusuuringute keskuses (aretaja Kalju Kask).

Vili on suur, südajas, mustjaspunane. Viljaliha pehme, tumepunane, hapukasmagusa maitsega. Sobib värskelt tarbimiseks, hoidisteks ja sügavkülmas säilitamiseks.

Puu on tugeva kasvuga, püstise tihedapoolse võraga.

Sort on hea talvekindlusega, saagikas

Oma õietolmuga ei vilju. Head tolmuandjad on ‘Arthur’, ‘Madissoni roosa’ ja ‘Dönisseni kollane’

Kategooriad: , [social_share_list]
Kirjeldus

Viljapuude päritolu: Pruuli Puukool

https://pruulipuukool.ee/tootekategooria/istikud/