TIPPSIBUL A SORDID:       

 STUTTGARTER RIESEN  Üks vanimaid ja tuntumaid sorte maailmas. milline on säilitanud ka meie kasvatajate hulgas suurima populaarsuse. Sibulad on kibeda maitsega, tihedad, hea koore kvaliteediga. Kuivsoomus pruunikas-kollane. Kasvatab alla ühe sibula, harva ka kaks. Sibulad on keskmise suurusega või suured ( 50 – 90 gr), viljaliha valge. Tugeva pealsekasvu tõttu sobib sort hästi ka rohelise sibula kasvatamiseks.Sort on varajane, ta säilib hästi ja on hinnalt soodne.

CUPIDO  Keskvarajane Stuttgarter-tüüpi hübriidsort, veidi varasem kui Centurion. Sibulad ovaal-ümarad, väga hea saagikus, ilusa koorega. Kuivsoomus pruunikas-kollane. Sibula sisu on valge ja mahlane ning tihe, viljaliha valge. Kibesibul. Saak valmib ühtlaselt. Sorti saab säilitada pikema aja vältel.

CORRADO  Varavalmiv, varasem kui Cupido. Sibulad ovaal-ümarad, väga hea saagikus, ilusa tugeva koorega. Kuivsoomus pruunikas-kollane. Sibula sisu on valge ja mahlane ning tihe, viljaliha valge. Sibula kael ei ole väga paks. Kibesibul. Saak valmib ühtlaselt. Sorti saab säilitada pikema aja vältel.

STURON  Keskvarajane sort, milline kasvatab alla ühe sibula. Sibul kujult ümar-ovaalsed, kõrge saagikusega, hea koore kvaliteet. Väga tiheda valge viljalihaga. Sort on Stuttgarter Riesenist 2 nädala võrra hilisem. Kuivsoomus pruunikas-kollane, tugev. Kaelaosa on paks. Kibesibul. Sort sobib säilitamiseks.

SETTON  Sort on võrreldav Sturoniga. Ta on kõrge saagikusega kuid veidi varajasem kui Sturon. Kaelaosa on veidi paksem kui Sturonil. Sort säilib hästi.

KARMEN   Ilus, ümar, punane sibul. Keskvarajane sort. Kuivsoomus hea kvaliteediga. Saagikas. Sobib säilitamiseks. Selleks, et sibulad ei läheks putke, säilitatakse selle sordi tippsibulaid 25 kraadi juures.

YELLOW MOON   Varajane šalottsibula (pesasibula) sort, parandatud Golden Gourmet. Kollasekooreline kõrge kvaliteediga pesasibul. Sibul on ümar, säilib hästi, ei lähe kergelt putke, saagikas, kerge kasvatada. Maheda maitsega.

BIZTRO  Varajane šalottsibula (pesasibula) sort. Parandatud Red Sun. Vürtsika maitsega, tugevakasvuline, ilusa kuju ja kuivsoomusega sort. Kasvatab alla mitu sibulat.

WHITE CLOBE   Keskvarajane, valge kuivsoomusega, ümarad, tugeva koore ja keskmise kaelaga. Sibulad keskmise suurusega. Terav sibul, millel on karge ja kerge maitse. Sort kasvab suurepäraselt ka jahedamates piirkondades. Sort kasvab igas mullatüübis ja sobib lühiajaliseks säilitamiseks.